Z przyjemnością informujemy o niesamowitym sukcesie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Uczennice klas VI i VII zdobyły w swojej kategorii tytuł Laureatów I Stopnia w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu. Tym samym będą mogły reprezentować nasz kraj na Finałach Światowych Odysei Umysłu, które odbędą się w dniach 21-25 maja 2024 roku na Iowa State University w Ames w Stanach Zjednoczonych.

Jest nam niezmiernie miło, że nasza drużyna, która okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii, może reprezentować Polskę podczas 45. Finałów Światowych Odysei Umysłu, a my tym samym mamy możliwość bronić tytułu Mistrzów Świata dla Sierakowic.

Odyseja to konkurs o charakterze edukacyjno-artystycznym objęty patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczy młodzież kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów i pracy w zespole – czyli kompetencji kluczowych potrzebnych w XXI wieku. Olimpiada powstała w Stanach Zjednoczonych w 1978 roku. W Polsce w tym roku odbyła się 33. edycja tego programu. Uczniowie biorący udział w projekcie uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo oraz tworzyć – w sposób oryginalny i łamiący schematy. Odyseusze działają innowacyjnie, opierają swoją pracę na kooperacji. Muszą patrzeć otwarcie na pomysły i opinie innych oraz stawić czoła wyzwaniom, które łączą w sobie wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce. Ich rozwiązania łączą w sobie wiele różnych dziedzin, zarówno technicznych, jak i artystycznych. Uczestnicy programu podejmują ryzyko twórcze i innowacyjnie realizują postawione sobie cele, za co później ponoszą pełną odpowiedzialność.

Uczestnictwo w Finałach Światowych w USA, tak jak w olimpiadach sportowych, wymaga niestety ogromnego wkładu finansowego, który znaczenie przerasta nasze możliwości. Zebranie takiej kwoty jest nieosiągalne dla Towarzystwa Przyjaciół Ucznia Horyzont, szkoły i rodziców naszych Odyseuszy.

W związku z tym zwracamy się uprzejmie z prośbą o dofinansowanie wyjazdu naszej reprezentacji. Niestety Finały Światowe Odysei Umysłu zbliżają się wielkimi krokami, więc będziemy niezmiernie wdzięczni za szybkie podjęcie decyzji i wpłatę każdej kwoty na podane poniżej konto Towarzystwa Przyjaciół Ucznia „Horyzont” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach.

Tytuł wpłaty: Darowizna na Finał Światowy Programu Odyseja Umysłu
NUMER KONTA: PKO BP o/Sierakowice 55 1020 1866 0000 1802 0042 4127

Aby wyjazd doszedł do skutku potrzebną kwotę musimy zebrać do 30 kwietnia 2024 r.

Podziękowania za wszelkie wsparcie finansowe zostaną umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły, Facebooku, w mediach oraz na koszulkach wszystkich członków wyjazdu do USA. Tylko dzięki Państwa wsparciu nasza młodzież może mieć szansę zmierzyć się z najlepszymi drużynami z całego świata i spełnić swoje marzenia podczas 45. Finałów Światowych Odysei Umysłu 2023.