Z przyjemnością informujemy o niesamowitym sukcesie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Uczennice klas VI i VII zdobyły w swojej kategorii tytuł Laureatów I Stopnia w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu. Tym samym będą mogły reprezentować nasz kraj na Finałach Światowych Odysei Umysłu, które odbędą się w dniach 24-27 maja 2023 roku na Michigan State University w Stanach Zjednoczonych.

Jest nam niezmiernie miło, że nasza drużyna, która okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii, może reprezentować Polskę podczas 44. Finałów Światowych Odysei Umysłu, a my tym samym mamy możliwość bronić tytułu Mistrzów Świata dla Sierakowic.

Odyseja to konkurs o charakterze edukacyjno-artystycznym objęty patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczy młodzież kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów i pracy w zespole – czyli kompetencji kluczowych potrzebnych w XXI wieku. Olimpiada powstała w Stanach Zjednoczonych w 1978 roku. W Polsce w tym roku odbyła się 32. edycja tego programu. Uczniowie biorący udział w projekcie uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo oraz tworzyć – w sposób oryginalny i łamiący schematy. Odyseusze działają innowacyjnie, opierają swoją pracę na kooperacji. Muszą patrzeć otwarcie na pomysły i opinie innych oraz stawić czoła wyzwaniom, które łączą w sobie wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce. Ich rozwiązania łączą w sobie wiele różnych dziedzin, zarówno technicznych, jak i artystycznych. Uczestnicy programu podejmują ryzyko twórcze i innowacyjnie realizują postawione sobie cele, za co później ponoszą pełną odpowiedzialność.

W 2017 roku nasi uczniowie brali udział w ww. projekcie po raz pierwszy, zdobywając tytuł Laureatów II Stopnia, reprezentowali wówczas Polskę podczas Eurofestiwalu na Białorusi. W kolejnych latach, dzięki swojej ciężkiej pracy i dobremu przygotowaniu pokonali drużyny z wielu innych krajów
i zdobyli tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Świata. Tegoroczni uczestnicy również odnieśli wielki sukces, zajmując pierwsze miejsce i zostawiając w tyle 25 drużyn z całej Polski podczas Finału Ogólnopolskiego, czym po raz kolejny potwierdzili wysoki poziom wiedzy i kreatywności młodzieży z Sierakowic.

Uczestnictwo w Finałach Światowych w USA, tak jak w olimpiadach sportowych, wymaga niestety ogromnego wkładu finansowego, który znaczenie przerasta nasze możliwości. Zebranie takiej kwoty jest nieosiągalne dla Towarzystwa Przyjaciół Ucznia Horyzont, szkoły i rodziców naszych Odyseuszy.

W związku z tym zwracamy się uprzejmie z prośbą o dofinansowanie wyjazdu naszej reprezentacji. Niestety Finały Światowe Odysei Umysłu zbliżają się wielkimi krokami, więc będziemy niezmiernie wdzięczni za szybkie podjęcie decyzji i wpłatę każdej kwoty na podane poniżej konto Towarzystwa Przyjaciół Ucznia „Horyzont” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach.

Tytuł wpłaty: Darowizna na Finał Światowy Programu Odyseja Umysłu
NUMER KONTA: PKO BP o/Sierakowice 55 1020 1866 0000 1802 0042 4127

Aby wyjazd doszedł do skutku potrzebną kwotę musimy zebrać do 5 maja 2023 r.

Podziękowania za wszelkie wsparcie finansowe zostaną umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły, Facebooku, w mediach oraz na koszulkach wszystkich członków wyjazdu do USA. Tylko dzięki Państwa wsparciu nasza młodzież może mieć szansę zmierzyć się z najlepszymi drużynami z całego świata i spełnić swoje marzenia podczas 44. Finałów Światowych Odysei Umysłu 2023.